המכללה למקרא

הצטרפו אלינו למכללה למקרא

לימודים במכללה למקרא
לימודים במכללה למקרא

שאלות נפוצות:

ראשית, חשוב לציין כי הלימודים במכללה למקרא אינם באים כתחליף לקהילה המקומית. הלימודים מהווים ערך מוסף המעניק לכל סטודנט כלים לימודיים להעמקת האמונה המשיחית והכרת הכתובים, שבאמצעותם יוכל הסטודנט להפיק תועלת אישית וגם לתרום לקהילה. יחד עם זאת, זוהי הזדמנות נפלאה להיות עם צעירים משיחיים אחרים, להכיר אותם, לעודד אותם ולהתעודד מהם.

כל סטודנט המתחיל את לימודיו במכללה למקרא במהלך שנה”ל הראשונה ילמד בתוכנית “ביכורים”. תוכנית זו נקראת “ביכורים” מאחר שהביכורים במקרא סימלו את המיטב והראשית שעלינו להקדיש לאלוהים. כמו הביכורים בתורה, אנו מאמינים כי תוכנית זו תעניק לסטודנט הזדמנות להקדיש שנה מזמנו, בה הוא יוכל לגדול ולהעמיק בדעת אלוהים ובדברו. המטרה המרכזית של תוכנית הביכורים היא להעמיק את שורשי האמונה בדבר אלוהים, כך שהסטודנט יוכל להניב פרי ראוי בכל מסגרות חייו: באופן אישי, בחיי המשפחה, בחיי הקהילה ועוד.

שעות הלימוד והמטלות משתנים בהתאם לדרישות הקורס. מצופה מן הסטודנט להשקיע כ- 3-5 שעות במהלך השבוע ללימוד עצמי.

המכללה למקרא איננה משתייכת לזרם משיחי כלשהו, אך זוהי ברכה עבורינו לשרת את כ-ל-ל גוף המשיח בישראל. חשוב לציין כי המכללה למקרא הינה מוסד לימודי אשר נועד להכשיר סטודנטים לשירות משיחי בקהילות המקומיות. המטרה של המכללה היא לספק כלים על מנת ללמוד ולחקור את דבר אלוהים לעומק, תוך הצגת עמדות שונות ומגוונות בנושאים התיאולוגיים שנלמדים. הדבר מאפשר לסטודנט לבחון את העמדות השונות באמצעות כלים אלה שנרכשו במהלך הלימודים.

המאמינים נקראו להיות גם תלמידים: “עַל כֵּן לְכוּ וַעֲשׂוּ אֶת כָּל הַגּוֹיִים לְתַלְמִידִים …וְלַמְּדוּ אוֹתָם לִשְׁמֹר אֶת כָּל מַה שֶּׁצִּוִּיתִי אֶתְכֶם“. (מתי כ”ח 20-19); “וְהַדְּבָרִים שֶׁשָּׁמַעְתָּ מִמֶּנִּי בְּמַעֲמַד עֵדִים רַבִּים, הַפְקֵד אוֹתָם בִּידֵי אֲנָשִׁים נֶאֱמָנִים הַמֻּכְשָׁרִים לְלַמֵּד גַּם אֲנָשִׁים אֲחֵרִים“. (טמ”ב ב’ 2)

משמעות המושג תאולוגיה לקוחה מהיוונית :תאו (Θεός) – אלוהים, לוגיה (λογία) ידע ⇦ כלומר “לדעת את אלוהים”.

כל מאמין נקרא לשירות כלשהו בקהילה, ועל כן מוטלת עלינו האחריות לדעת את הכתובים כדי שמצד אחד, נעמיק את הקשר שלנו עם אלוהים ונגדל באמונה, ומצד שני, נוכל להגן על האמונה כנגד כל תורות השקר. חשוב לציין שוב, כי הלימודים במכללה למקרא אינם מהווים תחליף לקהילה המקומית, אלא נועדו לתמוך ולעזור לסטודנט לשרת בקהילה המקומית אליה הוא משתייך. לכן, אחד מתנאי הקבלה ללימודים הוא השתייכותו של הסטודנט לקהילה מקומית.

המכללה למקרא שמה דגש מיוחד על התחברות וחיי תפילה של הסטודנטים במסגרת לימודיהם. כך למשל במהלך יום הלימודים הסטודנטים מתאספים להלל משותף, הגות, תפילה וארוחה משותפת עם חברי הסגל.

הרי זה לא יעזור לי למצוא עבודה…

סטודנטים רבים מעוניינים להשתלב בלימודים במכללות ואוניברסיטאות שונות על מנת לרכוש מקצוע שיוכלו לעבוד בו ולהתפרנס. עבור חלק מהמאמינים מאוד חשוב ללמוד מקצוע שיעזור להם להתפרנס, אך לא פחות חשוב להם ללמוד ולחקור את דבר אלוהים, שעבורם זוהי קריאה אישית לשירות. על כן, חלק מהסטודנטים מעדיפים ללמוד שנת לימודים ראשונה במכללה למקרא (תוכנית ביכורים), לפני תחילת לימודיהם במוסד אקדמי כלשהו. חלק אחר יעדיף להמשיך את לימודיהם באחד ממסלולי הלימודים המוצעים על ידי המכללה – סטודנטים אלו רואים בלימודים אלה הכשרה לשירות חלקי/מלא אליו הם נקראו בקהילה או באירגון משיחי כלשהו. יתירה מכך, אירגונים משיחיים מחפשים לגייס עובדים בעלי הכשרה מקראית.

המכללה למקרא רואה בלימודים כלי חשוב לבניית הסטודנט המשיחי באופן אישי וכן לבניית הקהילה בישראל בטווח הארוך. מניסיוננו, תועלת זו תהיה ברורה יותר בהסתכלות לאחור. אין ספק שבוגרי המכללה יוכלו לראות עד כמה תוכנית זו אכן הייתה משמעותית בחייהם.

יתרונות המכללה

הזדמנות להכיר עוד מאמינים בישוע ברחבי הארץ

בתוכנית משתתפים סטודנטים מכל הארץ, זאת הזדמנות פז להכיר עוד אנשים, חלקם עם דעות שונות.

לימודים היברידיים

ניתן לשלב את הלימודים באופן פרונטלי ובאופן מקוון לפי הנוחות.

קרוב לתחנת הרכבת

כ-10 דקות הליכה מהרכבת למכללה! ניתן לנצל את זמן הנסיעה וההליכה להאזנה לפודקאסטים של המכללה.

הרשמה לעדכונים

לקבלת עדכונים על קורסים חדשים, השתלמויות ותוכניות, השאירו פרטים

מה יש לבוגרים שלנו לומר

עקבו אחרינו ברחבי הרשת

iGOD - הפודקאסט