המכללה למקרא

ברוכים הבאים למכללה למקרא

"המכללה למקרא" נוסדה לפני יותר מ- 30 שנה במטרה להכשיר מאמינים משיחיים מישראל ומחו"ל לשירות הקהילה המקומית. 
המכללה מציעה תוכניות מגוונות להכשרה מקראית ומעשית. מה שמייחד אותה הוא האמונה המשותפת בין הסטודנטים הישראלים – יהודים וערבים כאחד, וכן סטודנטים בינלאומיים הלומדים בקמפוס המכללה במגוון מסלולים, לרבות לימודים מקוונים בעברית ואנגלית.

אז מה לומדים במכללה למקרא?

לימודי מקרא, תיאולוגיה, מדעי היהדות, גיאוגרפיה ותרבות המקרא, ארכיאולוגיה וכן קורסים פרקטיים אחרים, כמו מנהיגות וייעוץ. סגל המרצים של המכללה מורכב בעיקר ממרצים משיחיים מקומיים, אך כולל גם מרצים אורחים מחו"ל שגם הם בעלי הכשרה אקדמית, וכן חוקרים המלמדים באוניברסיטאות ובמכללות בחו"ל. 

לימודים בשטח

כחלק מֵהַהֲוַי הַחֶבְרָתִי הלימודי, הסטודנטים זוכים במסגרת לימודיהם לטיולים קבועים לחקר ארכיאולוגיה מקראית, גיאוגרפיה של התנ"ך, רקע תרבותי והיסטורי של הברית החדשה וכן היסטוריה של ישראל המודרנית.

 

המכללה למקרא מזמינה אתכם להיות חלק מהמשפחה הגדולה של מאות סטודנטים שחלקם משרתים כמנהיגים בקהילות המקומיות, כרועי קהילה וכן בתחומי שירות שונים ומגוונים.

יש לציין כי המכללה אינה מוכרת על ידי המל"ג לשם הענקת תארים.

מיקום מנצח

תוכלו למצוא אותנו בנתניה, ברחוב דוד פנקס 47. מרחק הליכה ממרכת נתניה.

אין על האווירה

לימודים באווירה משפחתית.  לחשוב על תוכן שמתאר את האווירה בלימודים. יחס משפחתי, כבוד, אחדות...

בסיס מקראי לכל החיים

חיילים משוחררים או בוגרי בני שירות לאומי? אתם זכאים למלגות לימודים לתכנית הביכורים.

מה יש לבוגרים שלנו לומר

קבלו הצצה למכללה שלנו

לימודים במכללה למקרא
לימודים במכללה למקרא

שאלות נפוצות:

ראשית, חשוב לציין כי הלימודים במכללה למקרא אינם באים כתחליף לקהילה המקומית. הלימודים מהווים ערך מוסף המעניק לכל סטודנט כלים לימודיים להעמקת האמונה המשיחית והכרת הכתובים, שבאמצעותם יוכל הסטודנט להפיק תועלת אישית וגם לתרום לקהילה. יחד עם זאת, זוהי הזדמנות נפלאה להיות עם צעירים משיחיים אחרים, להכיר אותם, לעודד אותם ולהתעודד מהם.

כל סטודנט המתחיל את לימודיו במכללה למקרא במהלך שנה"ל הראשונה ילמד בתוכנית "ביכורים". תוכנית זו נקראת "ביכורים" מאחר שהביכורים במקרא סימלו את המיטב והראשית שעלינו להקדיש לאלוהים. כמו הביכורים בתורה, אנו מאמינים כי תוכנית זו תעניק לסטודנט הזדמנות להקדיש שנה מזמנו, בה הוא יוכל לגדול ולהעמיק בדעת אלוהים ובדברו. המטרה המרכזית של תוכנית הביכורים היא להעמיק את שורשי האמונה בדבר אלוהים, כך שהסטודנט יוכל להניב פרי ראוי בכל מסגרות חייו: באופן אישי, בחיי המשפחה, בחיי הקהילה ועוד.

שעות הלימוד והמטלות משתנות בהתאם לדרישות הקורס. מצופה מן הסטודנט להשקיע כ- 3-5 שעות במהלך השבוע ללימוד עצמי.

המכללה למקרא איננה משתייכת לזרם משיחי כלשהו, אך זוהי ברכה עבורינו לשרת את כ-ל-ל גוף המשיח בישראל. חשוב לציין כי המכללה למקרא הינה מוסד לימודי אשר נועד להכשיר סטודנטים לשירות משיחי בקהילות המקומיות. המטרה של המכללה היא לספק כלים על מנת ללמוד ולחקור את דבר אלוהים לעומק, תוך הצגת עמדות שונות ומגוונות בנושאים התיאולוגיים שנלמדים. הדבר מאפשר לסטודנט לבחון את העמדות השונות באמצעות כלים אלה שנרכשו במהלך הלימודים.

המאמינים נקראו להיות גם תלמידים: "עַל כֵּן לְכוּ וַעֲשׂוּ אֶת כָּל הַגּוֹיִים לְתַלְמִידִים …וְלַמְּדוּ אוֹתָם לִשְׁמֹר אֶת כָּל מַה שֶּׁצִּוִּיתִי אֶתְכֶם". (מתי כ"ח 20-19); "וְהַדְּבָרִים שֶׁשָּׁמַעְתָּ מִמֶּנִּי בְּמַעֲמַד עֵדִים רַבִּים, הַפְקֵד אוֹתָם בִּידֵי אֲנָשִׁים נֶאֱמָנִים הַמֻּכְשָׁרִים לְלַמֵּד גַּם אֲנָשִׁים אֲחֵרִים". (טמ"ב ב' 2)

משמעות המושג תאולוגיה לקוחה מהיוונית :תאו (Θεός) – אלוהים, לוגיה (λογία) ידע ⇦ כלומר "לדעת את אלוהים".

כל מאמין נקרא לשירות כלשהו בקהילה, ועל כן מוטלת עלינו האחריות לדעת את הכתובים כדי שמצד אחד, נעמיק את הקשר שלנו עם אלוהים ונגדל באמונה, ומצד שני, נוכל להגן על האמונה כנגד כל תורות השקר. חשוב לציין שוב, כי הלימודים במכללה למקרא אינם מהווים תחליף לקהילה המקומית, אלא נועדו לתמוך ולעזור לסטודנט לשרת בקהילה המקומית אליה הוא משתייך. לכן, אחד מתנאי הקבלה ללימודים הוא השתייכותו של הסטודנט לקהילה מקומית.

המכללה למקרא שמה דגש מיוחד על התחברות וחיי תפילה של הסטודנטים במסגרת לימודיהם. כך למשל במהלך יום הלימודים הסטודנטים מתאספים להלל משותף, הגות, תפילה וארוחה משותפת עם חברי הסגל.

הרי זה לא יעזור לי למצוא עבודה…

סטודנטים רבים מעוניינים להשתלב בלימודים במכללות ואוניברסיטאות שונות על מנת לרכוש מקצוע שיוכלו לעבוד בו ולהתפרנס. עבור חלק מהמאמינים מאוד חשוב ללמוד מקצוע שיעזור להם להתפרנס, אך לא פחות חשוב להם ללמוד ולחקור את דבר אלוהים, שעבורם זוהי קריאה אישית לשירות. על כן, חלק מהסטודנטים מעדיפים ללמוד שנת לימודים ראשונה במכללה למקרא (תוכנית ביכורים), לפני תחילת לימודיהם במוסד אקדמי כלשהו. חלק אחר יעדיף להמשיך את לימודיהם באחד ממסלולי הלימודים המוצעים על ידי המכללה – סטודנטים אלו רואים בלימודים אלה הכשרה לשירות חלקי/מלא אליו הם נקראו בקהילה או באירגון משיחי כלשהו. יתירה מכך, אירגונים משיחיים מחפשים לגייס עובדים בעלי הכשרה מקראית.

המכללה למקרא רואה בלימודים כלי חשוב לבניית הסטודנט המשיחי באופן אישי וכן לבניית הקהילה בישראל בטווח הארוך. מניסיוננו, תועלת זו תהיה ברורה יותר בהסתכלות לאחור. אין ספק שבוגרי המכללה יוכלו לראות עד כמה תוכנית זו אכן הייתה משמעותית בחייהם.

כאן תוכלו למצוא מאמרים וסרטונים בנושאי האמונה

הרשמה לעדכונים

לקבלת עדכונים על קורסים חדשים, השתלמויות ותוכניות, השאירו פרטים

עקבו אחרינו ברחבי הרשת

iGOD - הפודקאסט